Gastro Nocki - jedzenie, muzyka i świetna atmosfera

Gastro Nocki – jedzenie, muzyka i świetna atmosfera

W minioną sobotę cześć naszego zespołu udała się na Gastro Nocki by w końcu sprawdzić miejsce, którym żyje teraz cały Wrocław. Dzięki uprzejmości organizatorów udało się spróbować „smakołyków” serwowanych podczas tego wydarzenia, ale także porozmawiać o jedzeniu, naszym mieście i oczywiście Instagramie.

Gastro Nocki to weekendowe wydarzenie organizowanie na peronach nieczynnego już Dworca Świebodzkiego. Jedzenie, muzyka i świetna atmosfera tak w skrócie można opisać to wydarzenie, które, odbywa się cyklicznie, a dokładnej w każdy piątek i sobotę.

Wybierając się na to wydarzenie na pewno możecie spodziewać się pysznego jedzenia. W przeciwieństwie do standardowych festiwali fotodruków znajdziecie tutaj bardzo zróżnicowane menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Możecie spróbować burgerów, amerykańskich kanapek czy też zupy Ramen.

Klimatu dodają DJe, którzy na żywo miksują stare jak i nowe piosenki. Będąc przez kilka godzin usłyszeliśmy sporo starych dobrych kawałków w nowej odsłonie. Warto dodać, że muzyka nie przeszkadza, w rozmowach. Siedzieliśmy blisko głośników i spokojnie mogliśmy porozmawiać.

Nie bójcie się też pogody. Agnieszka, jedna z współorganizatorek tego wydarzenia, opowiadała, że w momencie, gdy pada deszcz wszyscy zbierają się bliżej baru, gdzie on nie dociera. Dowiedzieliśmy się też, że podczas zeszłotygodniowych ulew, na rozgrzanie serwowane były różne smaczne napoje.

Rozmawiają z Agnieszką dowiedzieliśmy, że od pomysłu do realizacji minęło bardzo mało czasu, a wszystko udało się dzięki współpracy wszystkich osób, a w szczególności PKP, które udostępniło przestrzeń na weekend, pomimo co tygodniowego targowiska odbywającego się w tym samy miejscu.

Gastro Nocki to świetna inicjatywa młodych ludzi, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Nie czekali, a działali i dzięki temu w tym sezonie letnim mamy kolejne świetne miejsce, gdzie można przyjść z rodziną czy znajomymi. My przybijamy piątkę organizatorom i życzymy powodzenia, a Wy, jeśli nie mieliście okazji tam być, musicie to szybko nadrobić.

P.S. Czworonożni przyjaciele są też mile widziani. Dla każdego czeka miska z wodą, wystarczy poprosić o nią przy barze.