Zdjęcie tygodnia 23/2017 SZTUKA W MIEŚCIE

W poszukiwaniu inspiracji na stworzenie nowego tematu tygodnia zawsze sprawdza się zasada: wyjdź z domu i rozejrzyj się wokół siebie. Ostatnio pogoda bardzo sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Temperatury powyżej 20-tu stopni w skali Celsjusza i wiosenne słońce zachęcały do robienia zdjęć.

Podczas pewnego weekendowego spaceru zajrzałam na podwórko przy ul. Roosevelta. To miejsce to prawdziwe zagłębie miejskiej sztuki! Tam aż roi się od przepięknych, wielobarwnych murali, których z miesiąca na miesiąc wciąż przybywa! Nawet sama miałam okazję spotkać utalentowaną malarkę podczas pracy. Pani zgodziła się na zdjęcie i pozwoliła na umieszczenie swojego wizerunku w internecie:

Wtedy też pomyślałam sobie, jak wiele w naszym mieście jest ciekawych przykładów takiej miejskiej, prawdziwej sztuki. Bez wahania i cienia wątpliwości postanowiłam: sztuka w mieście będzie tematem tygodnia na @igerswroclaw!

Czas podzielić się z Wami owocami minionego tygodnia. Muszę przyznać, że Wasze zaangażowanie było naprawdę super! Cieszę się, że wielu osobom ten temat przypadł do gustu. Ja sama czerpałam dużo przyjemności podczas robienia zdjęc, a potem przy przeglądaniu Waszych prac.

Tytuł tematu tygodnia poleciał do @czarna.rozpacz , która swoim zdjęciem oddała wszystko to, co w miejskiej sztuce najpiękniejsze. Bardzo spodobał mi się motyw osób przyglądających się miejskiemu arcydziełu. Brawo! Kawał świetnej roboty!

W dalszej kolejności wyróżnienia otrzymali:

@mag_szczepansky , która podczas tego tygodnia wrzuciła bardzo dużo zdjęć związanych ze sztuką w mieście

#wroclaw#wroclove#wroclovers#igerswroclaw#sztukawmiescie#huby#sky#clouds#mural

A post shared by Magdalena Szczepańska (@mag_szczepansky) on

@teresa_radek , czyli ekspertka w dziedzinie murali we Wrocławiu, a niebawem i w całej Polsce. Tak nawiasem, Tereska i jej zamiłowanie do tego gatunku miejskiej sztuki to temat na osobny fascynujący wpis, którym mam zamiar się zająć.

@agima408 , która pokazała nam wszystkim kawałek nieistniejącej już sztuki w naszym mieście:

@sajo_pracownia , która także bardzo się zaangażowała w temat tygodnia i jest powiązana ze sztuką w życiu zawodowym:

Wszystkim zaangażowanym w ubiegły temat tygodnia serdecznie dziękuję, a zwyciężczyni i pozostałym wyróżnionym osobom serdecznie gratuluję!

Pozdrawiam serdecznie,
@thepinkheadphones 😉